Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_theme_json_webfonts_handler' not found or invalid function name in /home3/ostadamu/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wp_schedule_https_detection' not found or invalid function name in /home3/ostadamu/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324
آموزش شبکه کامپیوتر - استادآموز| تبلیغ رایگان آموزش
استاد آموز | بانک اطلاعات آموزشگاه ها

آموزش شبکه کامپیوتر - استادآموز| تبلیغ رایگان آموزش

آموزش شبکه کامپیوتر

آموزش شبکه کامپیوتر

در قرن بیستم ما شاهد رشد چشمگیر فناوری اطلاعات و تکنولوژی هستیم که توانسته تمام زندگی مارا درگیر خودش کند و هرکسی در این دوران به دلیل فرصت های شغلی فراوانی که در این حرفه برایشان فراهم می کند خود را مجاب به یادگیری دوره های آموزش شبکه کامپیوتر می داند. اداره آمار کار آمریکا اخیرا پیش بینی کرده است که تا سال 2022 میلادی مشاغل مربوط به حوزه شبکه کامپیوتر و سیستم های مربوطه ی آن با رشد 12 درصدی همراه خواهند بود.همچنین بر اساس گزارش سالانه حقوق و دستمزد در سال 2018 میلادی میانگین درآمد دارندگان حرفه ای مدرک Network+ به طور میانگین 97.260 دلار در سال بوده است. حال اگر علاقه مند به این رشته پر درامد هستید و دوست دارید آموزش شبکه کامپیوتر را ببینید با استادآموز همراه باشید.

یادگیری شبکه کامپیوتری

یادگیری شبکه شامل 7 مرحله میشود:

مرحله اول

الفبای آموزش شبکه را میتوان network دانست. که به شما اصول اولیه آموزش شبکه کامپیوتر را یاد میدهد که این اصول شامل سوییچ چیست و چطور می‌شود بین سیستم‌های مختلف سوییچ کرد؟ همچنین با انواع کابل‌ها و پورت‌ها و کارکردشان آشنا می‌شوید.

مرحله دوم

پس از یادگیری مباحث دوره networkشما میتوانید زمینه علاقه خود را پیدا و دنبال کنید، اما قبل از آن متخصصین پیشنهاد می کنند که ابتدا شما یکی از دوره های اولیه مایکروسافت مانند دوره MCSA یا دوره MCSE را بگذرانید که معمولا در دوره های ماکروسافت مفاهیم مهم و پایه اساس را فراخواهید گرفت. سرویس هایی از قبیل RADUIS و Routing و DHCP و VPN و NAT و … را میتوانید د راین دوره ها آموزش ببینید.

مرحله سوم

یکی از مراحل مهم آموزش شبکه ، دوره های مجازی سازی است که یکی از دانش های به روز و مورد نیاز در سراسر جهان است. از مزایای مهم مجازی سازی امکان استفاده بهینه از منابع سخت افزاری سرورها را فراهم میکند. در حوزه مجازی سازی شرکت های بزرگی مانند Microsoft و VMware و Citrix در حال فعالیت و تولید محصول می باشند.

مرحله چهارم

سپس در مرحله بعدی شما آموزش در دوره های سیسکو راه اندازی و مدیریت زیرساخت شبکه ها ، سیستم ها و ارتباطات زیرساخت را میبینید. مدیریت سوییچ ها و راترهای شبکه و پروتکل های مربوط به آنها ازمهم ترین و سر فصل های این دوره است. همچنین در این دوره شما میتوانید دوره CCNA ، CCDA ، CCNP و CCIE را نیز یاد بگیرید.

مرحله پنجم

درمرحله پنجم آموزش های اساسی شبکه دوره های لینوکس و دنیای open source قرار دارد. اگرچه باید توجه داشت که فرصت های شغلی این شاخه نسبت به بقیه شاخه های شبکه کمتر می باشد.

مرحله ششم

یکی از مراحل مهم آموزش شبکه کامپیوتر مرحله ششم میباشد که مربوط به دوره های امنیت است. تنها با داشتن دانش عمیق و گشترده ی این کار میتوانید ورود به دنیای امنیت شبکه در شاخه های مختلف شبکه داشته باشید. برای درک مفاهیم مربوط به دوره امنیت لازم است، شما یک شناخت نسبی نسبت به سیسکو و لینوکس داشته باشید.

مرحله هفتم

مرحله ی آخر مربوط به دوره های رایانش ابری ( Cloud Computing )در واقع یکی از جدیدترین مباحث شبکه هستند که به این مرحله رسیدن نیازمند پیش نیازهای زیادی است و شما باید تقریبا دوره های بالا را گذرانده و حفظ باشید.

انواع شبکه کامپیوتری

1-شبکه‌های شخصی PAN

PAN – Personal Area Network PAN کوچک‌ترین و ابتدایی‌ترین نوع شبکه است. یک PAN انتقال داده ها را در بین دستگاه‌هایی مانند رایانه ها، گوشی های هوشمند و تبلت فراهم می‌کند. که از یک مودم بی‌سیم، یک یا دو رایانه، تلفن، پرینتر، تبلت و… تشکیل شده است.

2- شبکه‌های محلی LAN

LAN – Local Area Network شبکه های محلی LAN از پرکاربردترین شبکه‌ها هستند، اترنت و Wi-Fi دو تکنولوژی رایج در شبکه های محلی هستند. این شبکه‌ها دسته‌ای از کامپیوترها و دستگاه‌های با ولتاژ پایین را در فواصل کوتاه به یکدیگر متصل می‌کنند تا بتوان به کمک آن‌ها اطلاعات و منابع را به اشتراک گذاشت.

3-شبکه‌ی محلی بی‌سیم WLAN

WLAN – Wireless Local Area Network شبکه (WLAN) یک شبکه کامپیوتری بی سیم است، که دو یا چند دستگاه را با استفاده از بی سیم با آنها مرتبط می شود، تا یک شبکه محلی (LAN) را در یک ناحیه محدود مانند خانه، کلاس درس، آزمایشگاه کامپیوتر، دانشگاه ها، ساختمان اداری و غیره ایجاد کند.

4- شبکه‌ منطقه پردازی CAN

CAN – Campus Area Network این شبکه‌ها بزرگ‌تر از شبکه‌های LAN است، اما کوچک‌تر از شبکه‌های شهری MAN که در پایین توضیح داده شده است هستند. عموماً در دانشگاه‌ها، مدارس یا کسب‌وکارهای کوچک کاربرد دارند.

5-شبکه‌های شهری MAN

MAN – Metropolitan Area Network این شبکه‌ها بزرگ‌تر از شبکه‌های LAN و کوچک‌تر از شبکه‌های WAN هستند MANها از اتصال چندین شبکه به وجود می آیند. شبکه های MAN بسیار می باشد به طوریکه ارتباطات سریع از طریق حامل های پر سرعت مانند فیبر نوری را فراهم می کنند.

6- شبکه‌های گسترده WAN

WAN – Wide Area Network این شبکه‌ها اندکی از شبکه‌های LAN پیچیده‌تر هستند و در سراسر فواصل طولانی فیزیکی رایانه‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنند. از این طریق می‌توان رایانه‌ها و دستگاه‌های با ولتاژ پایین را از راه دور بر بستر یک شبکه‌ی بزرگ متصل کرد تا حتی در زمان‌هایی که این دستگاه‌ها از یکدیگر چندین کیلومتر فاصله دارند نیز بتوان بین آن‌ها ارتباط برقرار کرد.

7-شبکه‌های ذخیره‌سازی SAN

SAN – Storage-Area Network این شبکه‌ به عنوان شبکه‌ای سریع ترین و اختصاصی ترین مجموعه‌ای مشترک از دستگاه‌های ذخیره‌سازی را به چندین سرور متصل می‌کنند. SANها به شبکه LAN یا WAN متکی نیستند؛ بلکه این شبکه‌ها منابع ذخیره‌سازی را از شبکه دور می‌کنند و آن‌ها را داخل شبکه‌ی پربازده مخصوص به خود قرار می‌دهند.

8-شبکه‌های سیستمی SAN

SAN – System-Area Network با استفاده از این واژه می‌توان یک شبکه‌ی نسبتاً محلی را توضیح داد که هدف از طراحی آن ارائه‌ی اتصال پرسرعت در کاربردهای سرور به سرور (محیط‌های خوشه‌ای)، شبکه‌های ذخیره‌سازی باز هم SAN و کاربردهای پردازنده به پردازنده است. رایانه‌هایی که بر بستر این شبکه به یکدیگر متصل هستند به صورت یک سیستم واحد و با سرعت بالا عمل می‌کنند.

9- شبکه‌های محلی نوری غیرفعال POLAN

POLAN – Passive Optical Local Area Network این فناوری را می‌توان به عنوان جایگزینی برای شبکه‌های LAN اترنتی مرسوم و مبتنی بر سوئیچ، داخل سیم‌کشی‌های ساختاریافته مجتمع کرد تا بتوان به نگرانی‌های مربوط به پشتیبانی از پروتکل‌های مرسوم اترنتی و کاربردهای شبکه‌ای مانند (PoE (Power over Ethernet خاتمه داد.

10-شبکه‌های خصوصی مؤسسات اقتصادی EPN

EPN – Enterprise Private Network این نوع از شبکه‌ها توسط کسب‌وکارهایی که خواهان اتصال امن موقعیت‌های مکانی خود هستند، ساخته شده و خود آن‌ها نیز مالک آن هستند تا در نهایت بتوانند منابع رایانه‌ی خود را به اشتراک بگذارند.

چه مدارکی برای ورود به بازار شبکه لازم است؟

بعد از آنکه اطلاعات کافی و دانش الیه ایی در باره آموزش شبکه کامچیو تر پیدا کردید ، زمان آن رسیده است که بر میزان دانش خود در زمینه شبکه های کامپیوتری بیافزایید. همانطور که حتما نیز بارها شنیده اید بهترین راه برای این کار، شرکت در دوره های آموزش شبکه کامپیوتر و دریافت مدرک می باشد. این مدارک و گواهینامه ها اغلب توسط شرکت های فروشنده این تجهیزات مانند سیسکو (Cisco)، جونیپر (Juniper) و Huaweiپشتیبانی می شوند، اما در این بین، مدارکی هم وجود دارند که مشخصا به یک کمپانی خاص، یا یک نرم افزار و یا سخت افزار بخصوص مربوط می شوند. بسیاری از مدارک و دوره های آموزشی موجود بر اساس میزان اطلاعات و حوزه هایی که تحت پوشش قرار می دهند سطح بندی شده اند. این سطح بندی ها عموما به شکل مبتدی (beginner)، متوسط (intermediate) و متخصص (expert) توسط شرکت های مختلف عرضه می شوند و دانشجویان برای شرکت در آنان می بایست از سطح مبتدی کار را آغاز کنند. اگر علاقمند به آموزش شبکه کامپیوتر هستید و نمیدانید نزدیک ترین آموزشگاه ها به استانتان که بهترین آموزش ها را به شما میدهد را پیدا کنید، به شما پیشنهاد می کنیم با استادآموز همراه باشید و آموزشگاه مورد علاقه ی خود را پیدا و بهترین انتخاب را داشته باشید.